John has logged 17 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Vibrations

Good Vibrations

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry