• Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★½

  • Supersonic

    ★★★½

  • The Girl on the Train

    ★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★

  • The Limehouse Golem

  • Queen of Katwe

    ★★★★

  • Amanda Knox

    ★★

  • Free Fire

    ★★★½

  • Prevenge

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★

  • Bad Moms

    ★★

  • Shin Godzilla

    ★★½

  • Blair Witch

    ★★

  • Ghostbusters

    ★★½

  • The Siege of Jadotville

    ★★★★

  • The Young Offenders

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • Colossal

    ★★★★

  • The White King

    ★★★

  • Central Intelligence

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Money Monster

    ★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★

  • Bastille Day

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • The Boss

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Whiskey Tango Foxtrot

    ★★½

  • Fittest On Earth (The Story of the 2015 Reebok CrossFit Games)

    ★★½

  • Lost & Found

    ★½

  • Midnight Special

    ★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Tallulah

    ★★★

  • Pitbull. Nowe porządki

    ★½

  • Under the Shadow

    ★★★★

  • Author: The JT LeRoy Story

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • Sisters

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Eddie the Eagle

    ★★★½

  • Creed

    ★★

  • The Big Short

    ★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★½

  • Spectre

    ★★

  • Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

  • The Queen of Ireland

    ★★★★

  • Hell House LLC

    ★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • Camino

  • High-Rise

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • A Bigger Splash

    ★★★½

  • Spotlight

  • Steve Jobs

    ★★★★½

  • The Fits

    ★★★½

  • Room

    ★★★½

  • 11 Minutes

    ★★

  • American Ultra

    ★★★½

  • Macbeth

    ★★★½

  • Vacation

    ★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★