• There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Who Are You, Charlie Brown?

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Together

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Lisey's Story

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Danny Boy

    ★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Palmer

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Cactus Jack

    ★★★

  • Don't Tell a Soul

    ★★

  • The Stand

    ★★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Vicious Fun

    ★★★½

  • The Old Ways

    ★★★

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Baby Done

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Supernova

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Slaxx

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Arkansas

    ★★★

  • A Ghost Waits

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Main Event

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Darkness Falls

    ★★½

  • The Banker

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★