RSS feed for johnmark317
  • The Hunt

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Scenes from My Life

    ★★★

  • Downhill

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Wake Up

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Countdown

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Jexi

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Escape Plan: The Extractors

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • The Act

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Drunk Parents

    ★★★

  • The Prodigy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Extreme Job

    ★★★★

  • A Dog's Way Home

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★½