johnmark317 has logged 37 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Downhill

Downhill

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
23
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Edit this entry  
07
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
05
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
03
Interstellar: Nolan's Odyssey

Interstellar: Nolan's Odyssey

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Building Brick

Building Brick

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
Brick

Brick

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Edit this entry