• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Leaving Neverland

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Creed II

    ★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★½

  • Halloween

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Pledge

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Bao

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Pottersville

    ★½

  • Daddy's Home 2

    ★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Unicorn Store

    ★★½

  • Disobedience

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Oh, Hello on Broadway