Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
31
High School Musical

High School Musical

2006
×
Read the review Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Amy

Amy

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
45 Years

45 Years

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Big Time Movie

Big Time Movie

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry