maria has logged 34 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Edit this entry  
02
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★½
Edit this entry  
02
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pottersville

Pottersville

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Small Arms

Small Arms

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry