Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Ronin

Ronin

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Siege

The Siege

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Freshman

The Freshman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shooter

Shooter

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All Good Things

All Good Things

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Before We Go

Before We Go

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Other People

Other People

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Bubble

The Bubble

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Case 39

Case 39

2009
×
★★
Edit this entry  
11
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry