Sort by

John Navarro has logged 187 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Admission

Admission

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Arlington Road

Arlington Road

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Brooks

Mr. Brooks

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★½
Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Could Never Be Your Woman

I Could Never Be Your Woman

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Case of You

A Case of You

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Just Married

Just Married

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Val

Val

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Jagged Edge

Jagged Edge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★½
Edit this entry  
14
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry