• Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • BuzzFeed Unsolved: The Making of the Final Investigation

  • AWARENESS

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • October 17th, 2021

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

  • Elulu

  • High on the Hog: How African American Cuisine Transformed America

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

  • Moxie

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

  • Finding ʻOhana

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • under the precipice rolls the sea

  • Refractions

  • WandaVision

    ★★★

  • Bobo the Monkey

  • - celia’s dream -

  • Neko

  • his love.

  • Aquí

  • Title, Something Engaging

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★½