Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Date for Mad Mary

A Date for Mad Mary

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Being James Bond

Being James Bond

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Senna

Senna

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Inside Job

Inside Job

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Fourth Estate

The Fourth Estate

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Adam

Adam

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry