• Shark Bait

    ★½

  • Choose or Die

    ★★

  • Metal Lords

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Night's End

    ★★½

  • Infinite Storm

    ★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Contractor

    ★★

  • Hillwalkers

    ★½

  • The Weekend Away

    ★★

  • Restless

    ★★½

  • No Exit

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • The Ledge

    ★½

  • Shut In

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Alice

    ★★½

  • Something in the Dirt

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★★

  • Master

    ★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Borrego

    ★★

  • Ray Donovan: The Movie

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Mother/Android

    ★★½

  • The Unforgivable

    ★★½

  • A House on the Bayou

    ★½

  • Dangerous

    ★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Hypnotic

    ★★½

  • Let the Wrong One In

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Exorcism of God

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Barbarians

    ★★

  • Intrusion

    ★½

  • Silent Night

    ★★★

  • The Desperate Hour

    ★½

  • Prey

    ★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Encounter

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Sweet Girl

    ★½

  • Superhost

    ★★★½

  • Raging Fire

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • Beckett

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Demonic

    ★★

  • The Cursed

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Jolt

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Stillwater

    ★★★½