Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Edit this entry  
27
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Supernova

Supernova

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Life of Oharu

The Life of Oharu

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry