Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Troy

Troy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tell-Tale Heart

The Tell-Tale Heart

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Rurouni Kenshin Part I: Origins

Rurouni Kenshin Part I: Origins

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Rurouni Kenshin: The Beginning

Rurouni Kenshin: The Beginning

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Warrior

Warrior

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
31
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry