• The Other Side of the Wind

    ★★★★½

  • Silence

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • KidPoker

    ★★½

  • The Great Alone

    ★★★½

  • The Forbidden Room

    ★★★★★

  • The Wolfpack

    ★★★½

  • Top Spin

    ★★½

  • Reality

    ★★★½

  • Life of Pi

    ★★★★★

  • Hugo

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • The Tree of Life

    ★★★★½

  • True Grit

    ★★★★½

  • Super

    ★★★★

  • The Wolfman

    ★★★½

  • Avatar

    ★★★

  • The Invention of Dr. NakaMats

    ★★½

  • Black Dynamite

    ★★★★

  • Gentlemen Broncos

  • Trash Humpers

    ★★½

  • Julie & Julia

    ★★★★

  • Land of the Lost

    ★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Brand Upon the Brain!

    ★★★★½

  • Fido

    ★★★★

  • Inland Empire

    ★★★½

  • Edmond

    ★★★½

  • Fantastic Four

    ★★★

  • Sky Captain and the World of Tomorrow

    ★★★½

  • Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

    ★★★★★

  • Human Nature

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★

  • Forrest Gump

    ★★★

  • Motorama

    ★★★½

  • The Pit and the Pendulum

    ★★★★

  • Night of the Demons

    ★★★

  • Alice

    ★★★★★

  • The Wrong Guys

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★

  • The Video Dead

    ★½

  • Phenomena

    ★★★

  • Woyzeck

    ★★★★

  • La comadrita

    ★★½

  • The Food of the Gods

    ★★½

  • La Madrecita

    ★★★★

  • The House of Seven Corpses

    ★½

  • Pobre, pero honrada!

    ★★★★

  • Santo vs. the Killers from Other Worlds

    ★★½

  • Tonta tonta, pero no tanto

    ★★★½

  • Santo in the Revenge of the Vampire Women

    ★★½

  • Santo Faces Death

    ★★

  • Santo Attacks the Witches

    ★★½

  • Santo vs. the Martian Invasion

    ★★

  • Gallery of Horror

    ★½

  • The Horror of Party Beach

    ★★★½

  • The Incredible Journey

    ★★★½

  • Lawrence of Arabia

    ★★★★½

  • The World's Greatest Sinner

    ★★★★

  • Breakfast at Tiffany's

    ★★★

  • The Killer Shrews

    ★★★½

  • Teenagers from Outer Space

    ★★★

  • The Brain from Planet Arous

    ★★★½

  • The Monster That Challenged the World

    ★★★

  • The Swindlers

    ★★★½

  • The Strange Door

    ★★★

  • Hollywood Story

    ★★★

  • Night and the City

    ★★★★½

  • Fear in the Night

    ★★★

  • The Flying Serpent

    ★★