• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Dark Glasses

    ★★★★

  • Kimi

  • Scream

    ½

  • The 355

    ½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

  • South Park: Post COVID

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

  • Slumber Party Massacre

    ½

  • V/H/S/94

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Many Saints of Newark

  • Cry Macho

    ★★★★½

  • The Death of David Cronenberg

    ½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Voyeurs

  • Candyman

  • The Protégé

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Fou de Bassan

  • Zeros and Ones

    ★★★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

    ★★★★★

  • Pig

  • Jolt

  • The North Water

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ½

  • Titane

    ½

  • The French Dispatch

  • The Velvet Underground

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ½

  • Annette

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • The Forever Purge

  • No Sudden Move

  • Seance

    ★★★★

  • F9

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Those Who Wish Me Dead

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

  • Save Ralph

    ½