Dave has logged 22 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Furious 7

Furious 7

2015
×
Edit this entry  
21
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
Edit this entry  
21
Fast Five

Fast Five

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
Edit this entry  
20
Split

Split

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
xXx: State of the Union

xXx: State of the Union

2005
×
Edit this entry  
19
Rope

Rope

1948
×
Read the review Edit this entry  
18
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hitchcock/Truffaut

Hitchcock/Truffaut

2015
×
Edit this entry  
16
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Easy Living

Easy Living

1949
×
Edit this entry  
14
xXx

xXx

2002
×
Read the review Edit this entry  
13
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
SPL: Kill Zone

SPL: Kill Zone

2005
×
Read the review Edit this entry  
04
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
Read prior review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
Edit this entry