Sort by

jokainii has logged 34 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rampage

Rampage

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Maleficent

Maleficent

2014
×
★½
Read prior review Edit this entry  
18
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gringo

Gringo

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★
Read the review Edit this entry