• The Batman

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ½

  • Tenet

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

  • Little Women

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • LEGO Jurassic World: The Secret Exhibit

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Andhadhun

    ★½

  • Green Book

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Capernaum

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Early Man

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • The Girl in the Fog

    ★★★★

  • Coco

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • First Reformed

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Negative Space

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Get Me Roger Stone

    ★★

  • Baby Driver

    ★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Logan

    ★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Dangal

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Moana

    ★★★★

  • LEGO Jurassic World: The Indominus Escape

    ★★

  • The Invisible Guest

    ★★★

  • Pink

    ★★½

  • Lion

    ★★★½

  • Queen of Katwe

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★½