• Scream

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

  • Squid Game

  • The Last Duel

  • Halloween Kills

  • Spencer

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

  • King Richard

  • Parallel Mothers

  • Seriously, Sincerely

  • Old

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Sing That Song They Like

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

  • Pigface

  • Mare of Easttown

  • Bad Trip

  • i am doll parts

  • Judas and the Black Messiah

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Tiger

  • Pretend It's a City

  • GODSPEED

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Mank

  • The Undoing

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Still Processing

    ★★★★½

  • Nomadland

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Tenet

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Milk Teeth

  • The Last Dance

  • Waiting

  • Shiva Baby

  • Trolls World Tour

  • The Father

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Zola

  • Dick Johnson Is Dead

  • Boys State

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917