Sort by
  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Records

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Hi, Mom

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★★

  • Dinner in America

    ★★★★

  • The Viewing Booth

    ★★★

  • American Hustle

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • The Wolf of Wall Street

  • Frozen

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Thor: The Dark World

  • Jackass Presents: Bad Grandpa

    ★★★★

  • Saving Mr. Banks

    ★★★

  • Captain Phillips

  • Escape Plan

    ★★½

  • The Dirties

    ★★★★

  • The Book Thief

    ★★★

  • Grand Piano

    ★★★½

  • Machete Kills

    ★★½

  • Sunshine on Leith

    ★★★

  • Dallas Buyers Club

  • Hell Baby

    ★★★

  • Rush

  • Gravity

  • Muscle Shoals

    ★★★★½

  • About Time

    ★★★★

  • In a World...

    ★★★★

  • Lovelace

    ★★★

  • We're the Millers

    ★★★½

  • Elysium

  • Don Jon

  • The To Do List

    ★★★½

  • Alan Partridge: Alpha Papa

  • Blue Jasmine

  • Pacific Rim

  • The World's End

  • World War Z

  • Man of Steel

  • Monsters University

  • This Is the End

  • Now You See Me

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★★

  • Only God Forgives

  • The Bling Ring

  • Star Trek Into Darkness

  • Big Bad Wolves

    ★★★★½

  • Pain & Gain

    ★★★½

  • Iron Man 3

  • Evil Dead

  • The Conjuring

  • Olympus Has Fallen

  • Short Term 12

  • Oz the Great and Powerful

  • Gloria

    ★★★½

  • Warm Bodies

  • Odd Thomas

    ★★★½

  • Matterhorn

    ★★★★★

  • Stoker

  • The Look of Love

    ★★★

  • The Kings of Summer

    ★★★½

  • We Are What We Are

    ★★★½

  • The Spectacular Now

  • Hansel & Gretel: Witch Hunters

  • Mood Indigo

    ★★★

  • Gangster Squad

  • Django Unchained