Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Records

Records

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Viewing Booth

The Viewing Booth

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hi, Mom

Hi, Mom

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★
Edit this entry  
07
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★
Edit this entry  
03
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★★
Edit this entry  
09
This Means War

This Means War

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★
Edit this entry  
04
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Klown

Klown

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Battleship

Battleship

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Shame

Shame

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Great Happiness Space: Tale of an Osaka Love Thief

The Great Happiness Space: Tale of an Osaka Love Thief

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
God Bless America

God Bless America

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Point Blank

Point Blank

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mad Detective

Mad Detective

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Election

Election

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Breaking News

Breaking News

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleeping Bride

Sleeping Bride

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Grey

The Grey

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
The Gate

The Gate

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cat Soup

Cat Soup

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry