Jon has logged 172 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Diane

Diane

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Same Time, Next Christmas

Same Time, Next Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Santa Girl

Santa Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
04
I'll See You in My Dreams

I'll See You in My Dreams

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Showgirls

Showgirls

1995
×
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry