Sort by

Jon has logged 254 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Edit this entry  
24
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★
Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mad Money

Mad Money

2008
×
★★½
Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
12
A Very Brady Sequel

A Very Brady Sequel

1996
×
★★★★
Edit this entry  
11
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
Edit this entry  
29
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry