• Night Teeth

    ★★½

  • Justin Bieber: Our World

    ★★★

  • All or Nothing: Toronto Maple Leafs

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Val

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★

  • America: The Motion Picture

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Yes Day

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • Safety

    ★★★

  • Godmothered

    ★★½

  • Black Beauty

  • Superintelligence

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★★