Jonah has logged 249 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
The BFG

The BFG

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banker

The Banker

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Uncorked

Uncorked

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Bruce Springsteen's Letter to You

Bruce Springsteen's Letter to You

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alien³

Alien³

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Small One

The Small One

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clouds

Clouds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry