• Eternals

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Small Engine Repair

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Together

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Voyagers

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • What Lies Below

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • Archenemy

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Joe Bell

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Rent-A-Pal

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I Am Greta

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Made in Italy

    ★½

  • Unhinged

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Lapsis

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½