Jonah has logged 77 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Souls of Totality

Souls of Totality

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Piano

The Piano

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
Edit this entry