• Black Site

    ★★★

  • Memory

    ★★★

  • Yaksha: Ruthless Operations

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Black Crab

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Contractor

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Fistful of Vengeance

    ★★

  • Kimi

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Castle Falls

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Never Back Down: Revolt

    ★★½

  • Hell Hath No Fury

    ★★★

  • One Shot

    ★★★

  • My Name

    ★★★½

  • Sanak

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • One More Shot

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Old Henry

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Sweet Girl

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Raging Fire

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Indemnity

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Last Mercenary

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Jolt

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Till Death

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Xtreme

    ★★★

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★