Sort by

Jonah has logged 42 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wild City

Wild City

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Flash Point

Flash Point

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Edit this entry  
24
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ossos

Ossos

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★★
Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
Water Wrackets

Water Wrackets

1975
×
★★★
Edit this entry  
17
Lone Wolf and Cub: White Heaven in Hell

Lone Wolf and Cub: White Heaven in Hell

1974
×
★★★★
Edit this entry  
15
Vertical Features Remake

Vertical Features Remake

1978
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

1973
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Walk Through H: The Reincarnation of an Ornithologist

A Walk Through H: The Reincarnation of an Ornithologist

1979
×
★★★½
Edit this entry  
14
Full Alert

Full Alert

1997
×
★★★
Edit this entry  
13
Dear Phone

Dear Phone

1976
×
★★★½
Edit this entry  
13
H Is for House

H Is for House

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Windows

Windows

1975
×
★★★
Edit this entry  
13
Intervals

Intervals

1969
×
★★★
Edit this entry  
13
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Feelings of Mountains and Waters

Feelings of Mountains and Waters

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Where Is Mama

Where Is Mama

1960
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Conceited General

The Conceited General

1956
×
★★★
Edit this entry  
12
The Package

The Package

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
10
India Song

India Song

1975
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

1972
×
★★★½
Edit this entry  
09
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Edit this entry  
08
Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

1972
×
★★★★
Edit this entry  
06
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★½
Edit this entry  
05
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

1972
×
★★★★
Edit this entry  
04
Darker Than Amber

Darker Than Amber

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Torn Curtain

Torn Curtain

1966
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★
Edit this entry  
02
School on Fire

School on Fire

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
Special Forces

Special Forces

2003
×
★★★½
Edit this entry