Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sr.

Sr.

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Slumberland

Slumberland

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me Miss Cleo

Call Me Miss Cleo

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bunker Game

The Bunker Game

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
This Is GWAR

This Is GWAR

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Barbarians

Barbarians

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
She Will

She Will

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Seed

The Seed

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Revealer

Revealer

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Night's End

Night's End

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Hatching

Hatching

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blood Relatives

Blood Relatives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Glorious

Glorious

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Killer Is One of Thirteen

The Killer Is One of Thirteen

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spookies

Spookies

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spirited

Spirited

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bring It On: Cheer Or Die

Bring It On: Cheer Or Die

2022
×
★★
Read the review Edit this entry