RSS feed for jonass728

jonass728 has logged 256 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The South

The South

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Topsy-Turvy

Topsy-Turvy

1999
×
Read the review Edit this entry  
24
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monos

Monos

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Faces

Faces

1968
×
Read the review Edit this entry  
15
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Draughtsman's Contract

The Draughtsman's Contract

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Two Brothers

Two Brothers

2004
×
Read the review Edit this entry  
03
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
For Me and My Gal

For Me and My Gal

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Broadway Melody of 1940

Broadway Melody of 1940

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry