• Godzilla vs. Kong

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Education

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★

  • The Call

    ★★★

  • Mank

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Beginning

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Tenet

  • Black Is King

  • Host

  • Da 5 Bloods

  • Becoming

  • The Last Dance

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★★

  • Time

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Cold Meridian

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Scare Package

  • Born to Be

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

    ★★

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Hair Love

  • Nimic

  • Daughter

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • To the Ends of the Earth

  • Memorable

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Tommaso

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • Liberté

  • Zombi Child

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

  • Atlantics

    ★★★★½