Sort by
  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Men

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ½

  • Squid Game

    ★★★

  • Help

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Val

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★

  • Azor

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★½

  • TINA

    ★★★★★

  • Cherry

    ★½

  • Allen v. Farrow

  • Doctor Castor

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Just Another Christmas

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★★½

  • Sweat

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½