• Bo Burnham: Inside

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Hamilton

    ★★★½

  • 8:46

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Red Sea Diving Resort

    ★½

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★★½

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Ray Romano: Right Here, Around the Corner

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Venom

    ★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Design Canada

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Judd Apatow: The Return

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Brian Regan: Nunchucks and Flamethrowers

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Patton Oswalt: Annihilation

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Jerry Before Seinfeld

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Maria Bamford: Old Baby

    ★★★½

  • Get Me Roger Stone

  • Louis C.K.: 2017

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

  • What the Health

  • Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Michael Che Matters

  • Keeping Up with the Joneses

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • David Cross: Making America Great Again

    ★★★

  • Jason Bourne