RSS feed for Jon

Jon has logged 17 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Hamilton

Hamilton

2020
×
Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
8:46

8:46

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry