Logan has logged 33 entries for films during July 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Selfish Giant

The Selfish Giant

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Third Star

Third Star

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Farewell to Arms

A Farewell to Arms

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Road

The Road

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
As I Lay Dying

As I Lay Dying

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry