• Mass

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Happy-Go-Lucky

    ★★★★

  • Career Girls

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • American Beauty

    ★★★★½

  • Funny Games

    ★★★★½

  • The Place Beyond the Pines

    ★★½

  • Magnolia

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Mothering Sunday

    ★★★★

  • Naked

    ★★★★★

  • The Chess Players

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★