RSS feed for Jon
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Losing Sight of Shore

Losing Sight of Shore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
True Romance

True Romance

1993
×
★★★
Edit this entry  
17
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
Edit this entry  
24
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Rams

Rams

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry  
02
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry