• Groot's Pursuit

    ★★★★★

  • The Little Guy

    ★★★★

  • Groot's First Steps

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • Groot Takes a Bath

    ★★★★★

  • Magnum Opus

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Ms. Marvel

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Something's Coming: West Side Story

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Unholy

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Cherry

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★