• The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Benedetta

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★½

  • Anne Boleyn

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Moxie

    ★½

  • Word of Honor

    ★★★★★

  • Red Dot

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • The Yin-Yang Master: Dream of Eternity

    ★★★★½

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Half of It

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Mulan

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Unbelievable

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Tune in for Love

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Divine Fury

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Secret Obsession

    ½

  • Crawl

    ★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

  • The Untamed

  • Hot Gimmick: Girl Meets Boy

  • Midsommar

    ★★½

  • Ma

    ★½

  • 0.0MHz

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

  • The Act

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Case Against Adnan Syed

  • Booksmart

    ★★★★

  • Pink Wall

  • Leaving Neverland

  • The Great Hack

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Surviving R. Kelly

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Eerie

  • Bird Box

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Ladyworld

    ★★★★½

  • Apostle

    ½

  • In Fabric

  • Vita & Virginia

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Where Hands Touch

    ½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Charlie Says

    ★★★