Sort by

Aléks has logged 39 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
I Saw the Light

I Saw the Light

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Forks Over Knives

Forks Over Knives

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
What the Health

What the Health

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vincent & Theo

Vincent & Theo

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Legend

Legend

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Point Break

Point Break

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
License to Wed

License to Wed

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Captives

Captives

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry