Aléks has logged 18 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Material Girls

Material Girls

2006
×
Edit this entry  
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
10
McQueen

McQueen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
License to Wed

License to Wed

2007
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry