RSS feed for Jon

Jon has logged 216 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Diane

Diane

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Edit this entry  
12
Transit

Transit

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Hala

Hala

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mickey and the Bear

Mickey and the Bear

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry