Sort by

Jon has logged 22 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Dry

The Dry

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
Edit this entry  
21
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Djinn

The Djinn

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Mainstream

Mainstream

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Pink Skies Ahead

Pink Skies Ahead

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Monster

Monster

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Disciple

The Disciple

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Outside Story

The Outside Story

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Limbo

Limbo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry