RSS feed for jonny69
  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★½

  • Extraction

    ★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Powerbomb

    ★★

  • Misbehaviour

    ★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Devs

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★½

  • Time to Hunt

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • VFW

    ★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Ordinary Love

    ★★★½

  • Calm with Horses

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • How to Build a Girl

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Other Lamb

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★

  • Sea Fever

    ★★★

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★½

  • Rabid

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★½

  • Prey

    ★★½

  • Blood on Her Name

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • The Whalebone Box

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Wretched

    ★★★