• Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • Robin Hood

  • Suzzanna: Buried Alive

    ★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • The Last Berliner

    ★★½

  • The Scorpion King: Book of Souls

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • A Scientist's Guide to Living and Dying

    ★½

  • An Act of Love

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Wanderer, Wanderer: The Legend of the Huay Chivo

    ★★

  • Apostle

    ★★½

  • The Body

    ½

  • Her Smell

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • When Angels Sleep

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Greta

  • Outlaw King

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★½

  • Boy Erased

    ★★

  • Destroyer

    ★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • First Man

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • May the Devil Take You

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • The Meg

    ★★

  • Sabrina

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • The First Purge

    ★½

  • Tau

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Sister

    ★★★★

  • Kuntilanak

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

  • Climax

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Birds of Passage

    ★★★½

  • The American Meme

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • All About Nina

  • Dude

  • Pacific Rim: Uprising

    ★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Support the Girls

  • Alt-Right: Age of Rage

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Mute

    ★½

  • Game Night

    ★★½

  • Dovlatov

    ★★

  • Love, Simon

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½