• Hearts Beat Loud

    ★½

  • Madeline's Madeline

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • We the Animals

    ★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★

  • American Animals

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Summer of 84

    ★★½

  • Blindspotting

    ★★½

  • The Post

    ★★

  • Bright

    ★½

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • The 3rd Eye

  • A Christmas Prince

    ½

  • Watu Wote: All of Us

    ★★½

  • Achoo

  • Pottersville

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Sacrilège

  • Justice League

  • Coco

    ★★★½

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Last Flag Flying

    ★★½

  • Flatliners

  • My Nephew Emmett

    ★★★

  • 1922

    ★★½

  • Cherry Pop

  • Gerald's Game

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • Revenge

    ★★★

  • Chappaquiddick

    ★★★

  • Mom and Dad

  • I, Tonya

    ★★

  • Kodachrome

    ★★

  • The Ritual

    ★★

  • Weeds

    ★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • Ravenous

    ★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Suburbicon

    ★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★½

  • Film Stars Don't Die in Liverpool

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Veronica

    ★★

  • Death Note

    ★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Little Evil

    ★½

  • The Silent Child

    ★★½

  • What Happened to Monday

  • The Dark Tower

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Lost Property Office

    ★★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★½

  • Girls Trip

    ★★

  • Loving Vincent

    ★★★½