• Enola Holmes

    ★★★★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★★

  • Greyhound

    ★★★★★

  • Milkwater

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Bombshell

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Doom: Annihilation

    ★★★★★

  • Blood Machines

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • The Dead Don't Die

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★★

  • Mass Hysteria

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★★

  • Booksmart

  • The Beach Bum

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★★

  • Selah and the Spades

    ★★★★★

  • The Report

  • Fyre

  • Glass

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

  • John Leguizamo's Latin History for Morons

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★★★★

  • Lake Michigan Monster

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • Overlord

  • Green Book

    ★★★★

  • Slice

  • Hotel Mumbai

  • The Predator

  • Free Solo

  • Crazy Rich Asians

  • Destination Wedding

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War